Pierwsza komunia to bardzo ważna uroczystość dla dzieci. Dla niektórych oznacza to przyjęcie Eucharystii po raz pierwszy, pełne uczestnictwo w sakramencie i wreszcie możliwość tego, aby w pełni doświadczyć tego, co do tej pory było zarezerwowane tylko dla dorosłych. I nie ma się co oszukiwać, takich dzieci jest po prostu mniejszość. Dla większości osób pierwsza komunia będzie związana z przyjęciem zwykle wartościowych przedmiotów, prezentów, które z roku na rok są coraz droższe. Prezenty na komunię dla dzieci to dziś cały kalejdoskop, który na stałe wpisał się w uroczystość: rowery, komputery, urządzenia elektroniczne, zegarki itp. Są też prezenty, które powinny być równie cenne dla dzieci, ale mają mniejszą wartość. Z biegiem czasu tego typu prezenty okażą się najważniejsze.

Jakie prezenty, oprócz tych z rodzaju must have, można podarować z okazji pierwszej komunii?

Wartość materialna to wartość, którą można zmierzyć za pomocą takich form, jak pieniądze. Jest to metoda najczęściej stosowana przez gości, np. podczas uroczystość komunijnych. Wartość to także sposób wypowiadania słów i czynów, które, zwłaszcza dla młodych ludzi, powinny być bardzo ważne. Modele prawidłowego wychowania należy pielęgnować za pomocą różnych mechanizmów, w tym takich, które mogą powiedzieć, że nie wszystko, co wartościowe, posiada określoną cenę.

Wartością materialną jest książka, która spełnia wszelkie istotne cechy, jakie powinno posiadać słowo wartość. Książka to wiedza, doświadczenie, to okazja do wartościowego spędzania czasu. To nie jest tylko przedmiot w postaci fizycznej. Książka jest swego rodzaju świadectwem, rodzajem ścieżki wytyczonej w życiu dzieci. Chodzi nie tylko o pewien rodzaj wiedzy, rodzaj symbolu, ale także o rozwój i tworzenie świata, czyli drogę, którą dzieci powinny wybrać w życiu. Książka to wspaniały sposób na osiągnięcie współczesnej formy niezależności i oderwania się od wirtualnej rzeczywistości.

Książka jako prezent na komunię


Książka to piękny i mądry prezent. Nawet dziecko, które może oglądać tylko drogie prezenty, zapamięta te chwile w przyszłości. Zwykle drogie prezenty tracą na wartości z czasem, a książka będzie istnieć nadal. Może chwilowo gromadzić kurz na półce lub kominku, może nie być wykorzystywana, jednak cierpliwie będzie czekać. Książka wiele wytrzyma i zostanie przywołana, gdy będzie naprawdę potrzebna. To upominek, jaki powinien być dołączony do każdego prezentu, najlepiej z dedykacją, która będzie powracać we wspomnieniach.