Najlepsze prezenty na komunię (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) w sprawdzonej formie, które zawsze zdają egzamin. Książki, bo o nich mowa, są rozwiązaniem, które od lat nie schodzi z czołówek najchętniej wybieranych upominków komunijnych.

Praktyczne, uniwersalne i będące doskonałą pamiątką Pierwszej Komunii książki, to bogata oferta wydawnictw, która pozwala wybrać idealny prezent dla dziecka.

Książki komunijne – sprawdzony prezent na Pierwszą Komunię

Obok biżuterii, gadżetów i gier, książki są jednym z najchętniej wybieranych prezentów wręczanych dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Liczne wariacje książek religijnych, w tym Biblii, modlitewników oraz ilustrowanych historii inspirowanych chrześcijaństwem, to idealny sposób na upamiętnienie wielkiego dnia w życiu każdego dziecka rozpoczynającego aktywne życie w wierze. 

Każda z książek stanowi praktyczną pamiątkę na długie lata, do której w każdej chwili można powrócić. Taki podarunek to idealny prezent na komunię od chrzestnej czy cioci.

Pamiątki komunijne

Prezenty na komunię dla dziewczynki oraz chłopca w postaci książki, oprócz wartości pamiątkowej, pozwalają na odkrywanie bogactwa, jakie niesie ze sobą dołączenie do aktywnego życia Kościoła.

W przypadku wybierania książek pod kątem pamiątek komunijnych warto wybrać pozycje, które będą interesujące z punktu widzenia dziecka.

Dobrze sprawdzą się książki bogato ilustrowane, przejrzyście wyjaśniające poszczególne historie z Ewangelii. Mogą to być m.in. komiksy, szczególnie popularne jako prezenty na komunię dla chłopców.

Książki na komunię dla chłopca i dziewczynki

“Biblia dla dzieci” w wielu różnych wariantach to jeden z pierwszych wyborów, jakie przychodzą na myśl w przypadku książek na komunię. Warto jednak zagłębić się nieco bardziej, gdyż rynek wydawniczy oferuje pod tym względem dużo ciekawych propozycji.

Oto kilka z tytułów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając prezenty na komunię:

  • “Biblia opowiedziana i objaśniona” (Jean-Michel Billioud)
  • komiks “Życie Jezusa” (wydawnictwo Edycja Świętego Pawła)
  • pakiet książeczek “Drogi Światła” (Arcybiskup Grzegorz Ryś).

Prezent na lata

Szeroka gama dostępnych książek, które sprawdzą się jako prezent na komunię, to doskonała możliwość wyboru upominku, jaki będzie wspaniałą pamiątką dla dziecka, która będzie przypominała o wielkiej uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia Święta.

Nowoczesna forma religijnych książek i modlitewników pozwolą młodym wiernym odkrywać wiarę i Boga każdego dnia na nowo. Wybierając książki jako prezent, warto pamiętać o wpisaniu dedykacji, tak aby obdarowane dziecko pamiętało o tym, że byliśmy częścią tego wielkiego wydarzenia w jego życiu.