Nie każda ciąża jest jak z bajki

Pamiętam jak w pierwszej ciąży spodziewam się mocnych wrażeń, co do ruchów dziecka. Czekałam i czekałam, dopiero później lekarz wyjaśnił mi , że w rzeczywistości pierwsze ruchy dziecka są bardzo delikatne i często mogą zostać pomylone… ze wzdęciem albo przelewaniem się treści jelitowych.Oczywiście, z czasem i wraz ze wzrostem malucha doczekałam się również i bardziej intensywnych doznań w postaci kopniaków w różnych częściach brzucha, które potrafiły niekiedy być dosyć dotkliwe, a nawet bolesne. W drugiej ciąży było gorzej, pewnie we względu też mnogiej ciąży. czemu o tym piszę? Bo dla mnie było i jest to wielkim przeżyciem. 


Część z Was napasała do mnie, że szkoda, że wcześniej nie dałam znać o tym fakcie, a dopiero po urodzeniu dzieciaków. Jedna z czytelniczek zarzuciła mi nawet nieszczerość. I macie do tego pełne prawo, a ja nie muszę się z tym zgadzać. 


Strachu, który odczuwałam widząc te dwie kreski na teście ciążowym nie da się opisać. Tak jak przy pierwszej ciąży rozpłakałam się ze szczęścia, już przy drugiej ze strachu. Myśl, że znowu mogę stracić kogoś tak bliskiego mnie totalnie paraliżowała. I wiem, że część z Was tego nie zrozumie, ale kto zna naszą (opisałam ją w tym poście) wie, że niełatwo się pozbierać po śmierci dziecka. 


Jednak nie chcę zostawiać Was z dołującym końcem, bo nasz wcale taki nie jest. Doczekaliśmy się dwóch fantastycznych istotek: Kai oraz Jaśka. Oboje są genialni! Mam przy sobie kochającego męża, którym mogłabym się chwalić i chwalić (chociaż czasem jak się kłócimy, to mam ochotę pakować jego rzeczy). 


Spełniajcie swoje marzenia, słuchajcie tego co się do Was mówi i czasami warto podstawić się w sytuacji tej drugiej osoby. 

7 komentarzy:

 1. Ja byłam trzy razy w ciąży i to były trzy zupełnie inne ciąże...żadna nie jest taka sama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłam nigdy w ciąży więc raczej nie czuje się uprawniona aby dyskutować na takie tematy.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ciąży jeszcze nie bylam i mam nadzieję bede ale wiem każdy inaczej przechodzi ten okres

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dwójkę cudnych dzieci, ale moje ciąże wydaje mi się że były nawet podobne do siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie rozumiem dlaczego ktoś zarzucił Ci nieszczerość, przecież ciąża to tak intymna sprawa, że nie musisz się nią dzielić..

  OdpowiedzUsuń
 6. Śmierć dziecka musi być czymś okropnym :/ życzymy powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciąża to cudowny czas, niestety często bardzo stresująca jest dla obojga partnerów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger