Dlaczego warto używać presetów?

Presety do Lightrooma to naprawdę świetna sprawa, która nie raz pozwoli Ci znacznie przyspieszyć twoją pracę nad zdjęciem. Pozwoli Ci też utrzymać profil w zamierzonym stylu. Jednak zdaję sobie sprawę, że część z Was nie ma pojęcia o czym przed sekundą przeczytała. Zacznijmy od początku.


Czym są presety?
To nic innego jak zapisane ustawienia programu dla zdjęć. Ustawienia takie jak jasność, temperatura czy nasycenie kolorów.
Osoby, która interesuję są fotografią (a są tu takie) sama stara się pracować nad zdjęciem. Oczywistością jest, że znając podstawy fotografii, edytując coraz więcej zdjęć, z czasem już wiesz, jaki efekt chcesz osiągnąć. Po czasie jesteś w stanie z słabej jakości zdjęcia, zrobić istne arcydzieło!  

Instagram z każdym dniem się rozwija i jest rajem do poszukiwania własnego stylu i inspiracji. Wiele osób zauważając swoją popularność i czytając pochwały swoich zdjęć wspadło na pomysł sprzedaży gotowych już presetów do lightrooma. Sama również miałam przyjemność stworzyć kila presetów dla firm. 

Pamiętajcie, że efekty nałożonych presetów mogą się różnić w zależności od rodzaju aparatu, miejsca, światła, czy pory dnia! Wszystko super, do czasu kiedy umiemy z tego korzystać. Bawcie się i korzystajcie z głową! 12 komentarzy:

 1. Osobiście na tym się znam tak jak na muzyce ludowej Serbii I Czarnogóry. jednak dobrze wiedzieć, że coś takiego jest i z czasem może zacznę używać aparatu.... wtedy się zgłoszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda presety potrafią ułatwić życie. Suma sumaru istnieją dla praktycznie każdej aplikacji poświęconej grafice. Szukajcie a znajdziecie jak ja ten post

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ten program ale jakoś nie do końca jestem do niego przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście nie używam, ale może to faktycznie fajna opcja. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mam kilka ulubionych presetów ostatnio podbijają internet

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo często to robię, ale nie wiedziałam, że tak to się nazywa :D

  OdpowiedzUsuń
 7. nie mam za bardzo zmysłu do poprawiania zdjęć i nie znam programów graficznych a presety to dla mnie nowy zwrot :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda o tym zagadnieniu nie mialam pojęcia, ale już wiem.. Super wpis.

  OdpowiedzUsuń
 9. Presety dodają zdjęciom charakteru, ale trzeba umieć ich używać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Presety sa fajne, jednak jak tak patrzę na rożne zdjęcia to zmieniają całkowicie rzeczywistość, a to już mi się tak nie podoba

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy raz słyszę czym są presety. Może zacznę się bardziej skupiać na robieniu zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie korzystałam nigdy z presetów, ale często podziwiam takie zdjęcia na instagramie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger