Letni detoks nie musi być straszny!

Już sam wydźwięk tego słowa kojarzy nam się negatywnie. Jednak od razu na początku musimy się zastanowić, czy na pewno możemy się go podjąć i wejść w niego z dobrym nastawianiem. Detoks nie musi być wcale taki straszny, a może w nieść w nasze życie dużo optymizmu.


Ja osobiście mam duży problem z rezygnacji picia kawy podczas detoksu. Uwielbiam swoja latte z ciepłym mlekiem i nic na to nie poradzę. Jednak dobry detoks musi odbyć się bez kawy. Niestety, kawa wypłukuje z organizmu ważne mikroelementy i zakwasza nasz organizm. Alternatywą może być filiżanka Matchy, która daje naprawdę niezłego kopa.  Do tego picie Matchy przyspieszy metabolizm naszego organizmu.

Odstawianie cukru, szczególnie kiedy pijemy dużo słodzonych napojów również nie jest proste. Musimy się przemęczyć kilka dni, a potem w chwilach kryzysu słodkości sięgnijcie po owoc, albo batony z daktyli. 

O piciu dużej ilości wody. Można również dodać do nich owoców, aby była smaczniejsza. Palenie papierosów oczywiście też nie jest wskazane. Sport jest zawsze mile widziany - może tak zacząć od dłuższego spaceru?


2 komentarze:

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger