Tylko kwiaty polne

Kwiaty polne, znakomicie odnajdą się na różnych rodzajach gleby. Przecież są one połączeniem wielu roślin, z których największą grupę stanowią te, które możemy spotkać w naszym rodzimym i naturalnym środowisku. 


Warto pamiętać, że kwiaty polne należą do bardzo wytrzymałych gatunków, przystosowanych do naszych warunków klimatycznych i glebowych. Ich ogromną zaletą jest to, iż nie wymagają podlewania, czy nawożenia. Same sobie świetnie poradzą nawet na bardzo ubogich glebach. 

Oczywiście, jeżeli nie jesteście przekonani do ogrodu całościowo opartego na naturalistycznych założeniach, taki na jaki ja się zdecydowałam, możecie zdecydować się tylko na kilka gatunków. Poszczególne gatunki znakomicie odnajdą się w zestawieniach z roślinnością typowo ogrodową, dopełniając je i nadając im jeszcze bardziej naturalnego charakteru. Maki ogrodowe, chabry czy fuksje nie są piękne? 

Tworząc swoje małe/ wielkie ogrody pamiętajcie, aby stały się atrakcyjne zarówno dla Was, jak natury. 


4 komentarze:

 1. W naszym ogrodzie też częściowo bazujemy na polnych kwiatach. Margaretkach, fiołkach trójbarwnych, krwawnikach, koniczynie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polne kwiaty kojarzą mi się z dzieciństwem i łąką za moim domem - cudowne mam wspomnienia z tego miejsca

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam przebywać w ogrodach, choć nie mam własnego. Przyroda mnie zawsze uspokaja. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzy mi się wielką metamorfoza mojego ogrodu :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger