3 cechy mieszkania studenckiego

Część z Was już zaczęła swoją przygodę z studiowaniem lub niedawno ją skończył (jak ja ), dla niektórych ten świat dopiero otworzy się w październiku. W swoim studenckim życiu przeszłam trzy wyprowadzki, co roku znajdując lepsze oferty. Czwarta to już było zamieszkanie z narzeczonym, a piata wyprowadzka do naszego wymarzonego domu. 

Wyciągając wnioski z własnych doświadczeń z czasu studiów i wzbogacając je odrobiną profesjonalnej wiedzy, pokazuje Wam cechy, które powinno mieć każde mieszkanie studenckie.

1. BLISKO UCZELNI
Niewielka odległość od uniwersytetu to świetne rozwiązanie. Można dłużej pospać, podjechać rowerem czy zwyczajnie podejść pieszo. Sama z doświadczenia zauważyłam, że kiedy na ostatnim roku studiów miałam możliwość chodzenia pieszo na uczelnie w nocy lepiej zasypiałam, a rano czułam się bardziej wypoczęta. 

2. NA WYSOKIM PIĘTRZE
Moi kochani prawda jest taka, że im wyżej zlokalizowane jest mieszkanie, tym dłużej w naszych pomieszczeniach jest jaśniej. A no i sąsiadom z parteru nie che się wdrapywać i upominać głośnych studentów :P 

3. Z FAJNĄ KUCHNIĄ I BALKONEM
Nie od dziś wiadomo, że najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy pod prysznicem, w małej kuchni i na balkonie. Nie ma co się kryć, że to własnie tam dzieje się akcja domówek. Przygotowywanie własnych posiłków to oczywiście oszczędność pieniędzy i dbanie o swoje zdrowie. 

A Wy pamiętacie swoje pierwsze mieszkania?

5 komentarzy:

 1. A jeśli nie uda znaleźć się niczego sensownego w pobliżu uczelni, to niech chociaż mieszkanie będzie z nią dobrze skomunikowane. Szkoda tracić życia na dojazdy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że w dzisiejszych czasach przy dobrej komunikacji w mieście, bliskość uczelni nie jest aż tak ważna, choć może być istotna dla niektórych, jednak bliskość uczelni może się wiązać z wyższymi opłatami niz coś dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoki sufit to coś, na co zawsze warto zwracać uwagę - daje przestrzeń, oddech :) Co do piętra i tego, jak wysoko położone będzie nasze mieszkanie, zdania są podzielone - w końcu każdy robi jak woli, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poznałam dużo mieszkań studenckich, ze wszystkimi wiążą się niesamowite wspomnieni 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja myślę, że o zaniedbanym mieszkaniu studenckim, w którym wiecznie jest bałagan i imprezy słyszy się tylko z opowiadań i taki obraz widzi się w filmach. Jestem studentem i mamy bardzo ładne i zadbane mieszkanie, a ostatnio nawet złożyliśmy się na dywan ze strony https://sklepsindbad.pl/gatunki/fryz/ do naszego salonu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger