Herbata z goździkami i cytryną

Czemu warto pić herbatę z goździkiem i cynamonem? Czy rzeczywiście te przyprawy mają takie wspaniałe właściwości? Każda z tych przypraw ma niesamowite wartości odżywcze. Nie można zapomnieć o ich bardzo charakterystycznym zapachu.


Zarówno goździki jak i cynamon mają właściwości rozgrzewające. Cynamon ma także właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne oraz antynowotworowe. Co ciekawe zawiera chrom, który zmniejsza ochotę na słodkości. Co więcej zawiera też błonnik, żelazo, mangan i wapń, które są bardzo ważne dla naszego organizmu. 

Goździki zawierają eugenol, który może zapobiegać chorobom serca. Mają również właściwości odświeżające oddech. O tej właściwości wiedziano już  kilka wieków temu toczono o nie wojny, były bardzo szanowanymi gośćmi na cesarskim dworze. Jeśli chcieliście dostać się na audiencję do cesarza Chin – zjedzenie goździka było obowiązkiem. 

Goździki są również niezastąpione w przeróżnych dolegliwościach gardła. Jak widać zarówno cynamon jak i goździki zwłaszcza w okresie zimowym są niezastąpionymi przyprawami w kuchni. I nie zapomnijmy o tym!


3 komentarze:

  1. Cynamon chętnie ale goździki nam za bardzo nie podchodzą :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście używam! Tyle, że dodatkowo koniecznie dodaję miód. Więcej składników odżywczych i dużo lepszy smak :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie przepadam ani za cynamonem ani za goździkami, ale w ostatnim czasie niesamowicie męczy mnie przeziębienie, więc może takie rozgrzanie postawi na nogi.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger