Jak przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej?

Kto z nas nie chce dobrze wyjść na zdjęciach? Mało kto z nas wie, że na to jak się prezentujemy, składa się wiele czynników. Jakich?

Przede wszystkim musimy być wypoczęte i wyspane. Nie ma lepszego lekarstwa niż sen i również tutaj sprawdza się on znakomicie. Pamiętajcie aby pić duże ilości wody i zabrać wodę również na sesję. 

Nie raz spotkałam się, że moje modelki jadły przed samą sesją, a później czuły się ciężko. Sprawiało to im wielki dyskomfort i nie raz o szczery uśmiech było ciężko. 

Warto też pamiętać o odświeżeniu, szczególnie w cieplejsze dni. Skóra dobrze nawilżona naprawdę ślicznie prezentuje się na zdjęciach i nie raz dodaje pewności siebie. 

Co do makijażu pamiętajcie, że zdjęcia często ,,pochłaniają makijaż". Warto wyraziściej wykonturować swoją twarz, podkreślić oko, czy usta. Jeśli decydujemy się na pomalowane paznokcie, niech będą one w jasnych, jednolitych odcieniach. 

Miejsce i czas sesji wybieramy razem. Wszystko zależy od rodzaju sesji i pory roku. Jednak każda jest wyjątkowa, a nowo poznani ludzie dodają niesamowitej siły. 
5 komentarzy:

 1. nowo poznani ludzie dodają niesamowitej siły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bywa, że asystentuję przy sesjach zdjęciowych i potwierdzam, to co napisałaś jest bardzo ważne. A najważniejsze - wyluzować się, nastawić na dobrą zabawę i uśmiechnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypoczęcie to absolutna podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe wskazówki. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się taką zrealizować ale z wyspaniem może być problem :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger