Dlaczego warto mieć rośliny w domu?

Na dobrą sprawę mało kto pamięta, że Rośliny doniczkowe, którymi ozdabiamy nasze wnętrza, nie tylko dodają im piękna, ale również wpływają korzystnie na nasze lepsze samopoczucie.


Dzięki obecności roślin w naszych domach, ilość tlenu znacznie zwiększa się, a ilość dwutlenku węgla zmniejsza. To takie logiczne i przyjemne. 

Wiecie, że niektóre rośliny maja również zdolność do pochłaniania szkodliwych substancji chemicznych, które stale wydobywających z naszych mebli, wykładzin, różnych farb, lakierów, klejów i innych drobnostek. 

Istnieją również takie rośliny, które pochłaniają dym papierosowy. Czy to nie wspaniałe rozważenie dla wielu palaczy i ich rodzin. Oczywiście, że lepiej rzucić, ale na pewno zdajecie sobie sprawę, że to nie jest takie proste. Jeśli postawimy w domu właśnie takie rośliny, będziemy wdychać mniej szkodliwych substancji.

Rośliny doniczkowe postawione w pomieszczeniach podnoszą także wilgotność powietrza. Wiecie, że im jest cieplej i bardziej sucho, tym rośliny wydalają więcej pary wodnej. 

Nie zapominajmy, że rośliny są znakomitym dopełnieniem niejednego wnętrza, a dodatkowo przebywanie w pomieszczeniu, gdzie znajdują się kwiaty doniczkowe wpływa na nas relaksująco.


6 komentarzy:

 1. A to ciekawe z tym dymem papierosowym! Które? Bo chętnie komuś sprawię w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zieleń jest faktycznie relaksująca, też trochę posiadam roślin i polecam wszystkim 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację w tym, co piszesz. Mnóstwo roślin domowych korzystnie wpływa na powietrze domowe, dlatego choć czasami bywa ciężko z pielęgnacją o nie to mam w domu kilka ładnych roślin. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie, zasiałaś nić ciekawości z tymi roślinami pochłaniającymi dym papierosowy :) obecnie panuje ogromna moda na pomieszczenia wypełnione roślinami, kojarzysz https://www.instagram.com/polishjungle/ ? pozdrawiam, R.

  OdpowiedzUsuń
 5. UU dym papierosowy? Musze powiedzieć dziadkowi, z babcia często się kłócą o ten zapach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kwiaty nie tylko są dla nas zdrowe, są też super dekoracją. Tylko nie każdy ma do nich serce i potrafi je hodować. Można zawsze się poratować sztuczną roślinką wtedy albo na ścianie położyć fototapety roślinność. Zapewnimy sobie wtedy nieco zieleni w domu. A jak wiadomo zielony to kolor nadziei, dodaje energii.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 I JAK W DOMU , Blogger